top of page

Українська кіноакадемія у співпраці з Netflix, у 2022 році оголосила про проведення Програми “Грантова Програма: розробка сценаріїв та ексклюзивні онлайн сесії з експертами міжнародної кіноіндустрії” з метою допомоги українським творцям в Україні та по всьому світу, які постраждали або були переміщені через війну, з метою продовження та розвитку їх роботи.

Програма пропонувала:

  • 48 проєктів отримали по $15 000** на розробку сценарію свого проєкту, на команду зі сценариста та продюсера. В доповнення до Гранту наприкінці Програми Грантоотримувачі також отримали сценарії, перекладені англійською мовою. Цьому сприяла Українська кіноакадемія. 

  • Серію ексклюзивних онлайн сесій з експертами міжнародної кіноіндустрії.

  • На початку 2023 року учасникам Грантової програми було запропоновано додаткову фінансову підтримку у вигляді одноразового travel-гранту у розмірі $1000 США на команду (в гривневому еквіваленті),  щоб вони могли представити свої проєкти на міжнародних фестивалях і кіноринках.

  • Протягом 2023 року, Грантоотримувачі продовжать отримувати підтримку у вигляді групових сесій, під час яких обговорюватимуться основні тенденції індустрії, а також індивідуальні сесії від EAVE з розробки та розвитку проєкту, на яких буде розглянуто стратегії щодо фінансування, копродукції, маркетингу, дистрибуції та фестивалів.

До участі в Програмі приймались наступні проєкти: 

  • Оригінальні повнометражні ігрові фільми, 

  • Оригінальні ігрові серіали, 

  • Документальні проєкти (фільми та серіали).

 

Заявки Української кіноакадемії оцінювала команда провідних українських експертів: Наталія Стрибук (продюсерка), Олеся Лук’яненко (креативна продюсерка), Сергій Зленко (Національний представник України в Eurimages), Алік Шпилюк (Кіноексперт, арт-директор Української кіноакадемії), Олексій Гладушевський (продюсер, сценарист), Сергій Буковський (документаліст), Дар’я Бассель (продюсерка, директорка індустрійної  платформи Docudays UA), Аліна Горлова (режисерка і сценаристка) та Геннадій Кофман (продюсер, член Правління та Відбіркової Ради Docudays UA).​​

ГРАНТООТРИМУВАЧІ

bottom of page