top of page
РЕГЛАМЕНТ ГРАНТОВОЇ ПРОГРАМИ: 
Розробка сценаріїв та ексклюзивні онлайн сесії з експертами міжнародної кіноіндустрії
 1. Загальні положення

1.1 Громадська організація “Українська кіноакадемія” у співпраці з Netflix, проводить Програму “Грантова Програма: Розробка сценаріїв та ексклюзивні онлайн сесії з експертами міжнародної кіноіндустрії” з метою допомоги українським творцям в Україні та по всьому світу, які постраждали або були переміщені через війну, з метою продовження та розвитку їх роботи.

1.2 Програма “Грантова Програма: розробка сценаріїв та ексклюзивні онлайн сесії з експертами міжнародної кіноіндустрії” проводиться Громадською організацією "Українська кіноакадемія" (код ЄДРПОУ 41176371), Україна, 01032, місто Київ, вулиця Симона Петлюри будинок 30 (далі – Організатор).

 

2. Опис Програми

2.1 48 проєктів-фіналістів Програми отримують по $15 000 на розробку сценарію свого проєкту на команду зі сценариста та продюсера, які мають бути громадянами України. Всі сценарії будуть перекладені на англійську мову наприкінці Програми. 

2.2 Спеціально для фіналістів Програми буде проведена серія ексклюзивних онлайн сесій з експертами міжнародної кіноіндустрії.

2.3 До участі в Програмі приймаються наступні проєкти: 

 • Оригінальні повнометражні ігрові фільми, 

 • Оригінальні ігрові серіали (до 10 серій по 30-52 хв.), 

 • Документальні проєкти (фільми та серіали).

 

2.4 Оплата гранту здійснюється  в гривнях по курсу міжбанку (після заключення договору про надання гранту) в безготівковій формі на банківський рахунок юридичної особи або фізичної-особи підприємця продюсера. 

2.5 Програма проводиться у наступні терміни:

 • З 11:00:00 28 липня 2022 року по 23:59:59 18 серпня 2022 року – прийом заявок від учасників; 

 • До 8 вересня 2022 року – оголошення фіналістів; 

 • Вересень - жовтень 2022 року – серія ексклюзивних онлайн сесій з експертами міжнародної кіноіндустрії  для фіналістів Програми;

 • 20 грудня 2022 року - дедлайн закінчення розробки сценарію.

 

2.6 Учасник Програми не передає Організатору чи третім особам жодних прав на сценарний проєкт, а Організатор, Netflix або будь-яка третя сторона в майбутньому жодним чином не перешкоджає використанню учасником свого проєкту в майбутньому.

2.7 Організатор не передає Netflix деталі проєкту та персональні дані учасника Програми. Netflix передається тільки деперсоніфікована інформація про гендерний склад учасників Програми, їх вік та країну/регіон перебування.

2.8 Учасник Програми надає право Організатору використовувати в публічному просторі (на новинних ресурсах, сайтах, в соціальних мережах тощо) інформацію про проєкт, а саме короткий опис проєкту (синопсис), командні фото, цитати сказані будь-ким з команди учасника Програми тощо, що попередньо погоджено між Сторонами.

2.9 Учасник Програми має надіслати Організатору готовий сценарій до 20 грудня 2022 року, а також надає право на переклад сценарію на англійську мову.

 

3. Вимоги до Учасників Програми

3.1 Учасники Програми мають бути громадянами України, які проживають в Україні або які вимушені були виїхати з України у 2022 році.

3.2 Громадяни України, які проживають у так званих “регіонах України з обмеженим доступом”, не мають права на участь в даній Програмі. «Регіон України з обмеженим доступом» означає території України, які перебувають під санкціями Сполучених Штатів.

3.3 Учасником Програми вважається команда максимум з двох осіб, сценариста та продюсера. Продюсер повинен представляти юридичну особу (ТОВ) або фізичну особу-підприємця (ФОП), які зареєстровані відповідно до чинного законодавства України та має відповідні юридичні засади представляти проєкт. 

3.4 Грантові кошти, які будуть виплачені переможцям Програми мають бути розподілені наступним чином: сума, яка становить не менше 75% коштів гранту, має бути перерахована сценаристу. Наприкінці Програми Учасник (юридична особа або фізична особа-підприємець продюсера) має надати документ, що підтверджує оплату сценаристу, а саме договір зі сценаристом та документ-підтвердження з банку про перерахування йому гонорару. Це правило не поширюється на документальні фільми: команда вирішує, як найкраще розподілити Грант. Підтвердження розподілу коштів має бути додано до кінцевого звіту.

3.5 Щоб подати заявку, Учасники Програми повинні бути старше 18 років. Заявки приймаються без обмеження верхньої вікової межі, фізичних обмежень, раси, статі, релігії, сексуальної орієнтації чи країни перебування.

3.6 Учасник Програми повинен мати необхідний досвід в якості продюсера або відповідно  сценариста (бути вказаним в титрах):

 • Принаймні одного ігрового повнометражного фільму чи серіалу або документального фільму, що пройшли відбір на кінофестиваль з історією існування не менше 5 років; та/або який було випущено в кінотеатрах, на національному телебаченні чи в цифровому форматі в Україні; 

 • Або двох короткометражних ігрових або документальних фільмів, принаймні один з яких був відібраний на кінофестиваль з історією існування 5 років і більше.

 

3.7 До проєкту, який братиме участь у Програмі немає обмежень щодо жанрів і тем. Ми вітаємо проєкти, які сприятимуть розумінню глядачами життєвого досвіду українців та української культури в широкому сенсі.

3.8 Один сценарист може подати максимум два проєкти з різними продюсерами, але експертною комісією може бути відібрано лише один проєкт.

3.9 Один і той же продюсер може брати участь в необмеженій кількості проєктів, але тільки два проєкти можуть бути відібрані.

3.10 Обов'язкові матеріали подання - усі українською мовою:

 • Для фільмів: тритмент (5-10 сторінок);

 • Для серіалів: тритмент пілотної серії і синопсис арки повного сезону (1 сторінка) та опис персонажів (до 3 сторінок);

 • Для документальних проєктів: тритмент (3-5 сторінок).

3.11 Кандидати можуть подавати заявки  на участь у Програмі “Грантова Програма: Розробка сценаріїв та ексклюзивні онлайн сесії з експертами міжнародної кіноіндустрії” від Української кіноакадемії у партнерстві з Netflix  або на стипендії House of Europe для кінематографістів у партнерстві з Netflix. Кандидати можуть подати заявку на обидві Програми, але якщо вас обрали для участі в Програмі грантів на розвиток сценарію Української кіноакадемії, ви не матимете права на стипендію House of Europe.

3.12 Учасники Програми під час участі у Програмі зобов’язуються дотримуватися вимог цього Регламенту та норм чинного законодавства України.

3.13 Беручи участь у Програмі, Учасник Програми погоджується та підтверджує факт ознайомлення і повної згоди з цим Регламентом.

3.14 У випадку надання Учасником Програми недостовірних/некоректних даних для участі в Програмі, в тому числі щодо засобів зв’язку з таким Учасником Програми, такий Учасник Програми втрачає право на продовження участі у Програмі.

3.15 Організатор залишає за собою право відсторонити від участі в Програмі Учасників Програми, які порушили обов’язки, передбачені у цьому Регламенті.

3.16 Учасник Програми, що не виконує/неналежно виконує умови цього Регламенту, втрачає право на подальшу участь у Програмі.

4. Оцінка проектів

4.1 Для участі у Програмі необхідно коректно заповнити аплікаційну форму та завантажити необхідні матеріали на сайті Організатора.

4.2 Експерти оцінюють проекти за такими критеріями матеріалів, поданих учасником до участі у Програмі:

 • Чіткість ідеї, історії, персонажів, їхніх мотивів і правил світу;

 • Можливість глядача ідентифікувати себе з історією, наявність загальнолюдських тем; 

 • Оригінальність, наявність тем, що спонукають до роздумів, багатовимірних персонажів, шарів для дослідження, перипетій та поворотів, підказок, які глядач може зібрати разом, а також певної розв’язки;

 • Рушійна сила героїв – сильні складні персонажі з чіткими, зрозумілими мотиваціями, які разом визначають напрямок драматичної арки/подорожі персонажів. Наявність нагальних питань, на які потрібно відповісти/викрити.

 • Ідея проєкту актуальна як для українського, так і для світового глядача сьогодні та в майбутньому;

 • Досвід і потенціал претендентів у виконанні подібних проєктів (продюсер, сценарист).

5. Конфіденційність

5.1 Інформація щодо поданого учасником Програми проєкту, а також будь-яка інформація про самого учасника вважається конфіденційною.

5.2 Сторони або їхні представники не мають права розголошувати конфіденційну інформацію сторін без письмової згоди на це іншої Сторони за винятком випадків, передбачених чинним законодавством України. Виняток становлять юристи (адвокати), бухгалтери, банкіри або радники з фінансових питань, найняті Сторонами, а також авторсько-правові (авторські), судові, державні й інші подібні компетентні організації, що беруть участь в розгляді будь-якого питання, пов'язаного з цим Регламентом.

5.3 У випадку завдання збитків у результаті розголошення конфіденційної інформації без згоди на те іншої Сторони винна Сторона зобов'язана відшкодувати потерпілій Стороні всі пов'язані із цим фактичні збитки, підтверджені відповідними документами.

 

6. Інші умови Програми

6.1 Участь у Програмі автоматично означає факт ознайомлення та повну і безумовну згоду Учасника Програми з цим Регламентом. Порушення Учасником Програми або відмова Учасника Програми від належного виконання цього Регламенту вважається відмовою Учасника від участі в Програмі, при цьому така особа не має права на одержання будь-якої компенсації від Організатора.

6.2 Беручи участь у Програмі, кожен Учасник тим самим підтверджує свою згоду на передачу, збір, обробку і використання його персональних даних. Персональні дані Учасників Програми будуть використовуватися виключно Організатором або уповноваженими ними особами з дотриманням необхідних заходів конфіденційності та виключно у зв’язку з проведенням Програми і не будуть надаватися жодним третім особам для цілей, не пов’язаних із цією Програмою. Щодо всіх персональних даних, наданих Учасниками Програми, Організатором або уповноваженими ними особами будуть вживатися заходи для забезпечення безпеки персональних даних у відповідності до Закону України «Про захист персональних даних».

6.3 Netflix не бере на себе ніяких зобовʼязань щодо проєктів, які беруть участь у Програмі.

6.4 Щоб уникнути будь-яких сумнівів, Netflix не має доступу та не бере участі в будь-якій оцінці матеріалів під час подання заявки або в кінці Програми.

6.5 Терміни, що використовуються в цьому Регламенті, стосуються виключно цієї Програми. У разі виникнення ситуації, що припускає неоднозначне тлумачення цього Регламенту, будь-яких спірних питань та/або питань, неврегульованих цим Регламентом, рішення ухвалюється Організатором.

6.6 Усі відносини, що стосуються проведення Програми, регулюються на основі чинного законодавства України. 

Регламент: Текст
bottom of page