top of page

РЕГЛАМЕНТ

 1. Загальні положення

1.1 Громадська організація “Українська кіноакадемія” у співпраці з Netflix, оголосила про проведення Програми “Грантова Програма: Розробка сценаріїв та ексклюзивні онлайн сесії з експертами міжнародної кіноіндустрії” з метою допомоги українським творцям в Україні та по всьому світу, які постраждали або були переміщені через війну, з метою продовження та розвитку їх роботи.

1.2 Програма “Грантова Програма: розробка сценаріїв та ексклюзивні онлайн сесії з експертами міжнародної кіноіндустрії” проводилась Громадською організацією "Українська кіноакадемія" (код ЄДРПОУ 41176371), Україна, 01032, місто Київ, вулиця Симона Петлюри будинок 30 (далі – Організатор).

 

2. Опис Програми

2.1 48 проєктів отримали по $15 000 на розробку сценарію свого проєкту на команду зі сценариста та продюсера, які мали бути громадянами України. Всі сценарії були перекладені на англійську мову наприкінці Програми. 

2.2 Спеціально для Грантоотримувачів було проведено серію ексклюзивних онлайн сесій з експертами міжнародної кіноіндустрії.

2.3 Окрім цього, учасникам Грантової програми «Розробка сценарію та ексклюзивні онлайн-сесії з експертами міжнародної кіноіндустрії»  надано додаткову фінансову підтримку у вигляді одноразового travel-гранту у розмірі $1000 США на команду (в гривневому еквіваленті),  щоб вони могли представити свої проєкти на міжнародних фестивалях і кіноринках.

2.4 Протягом 2023 року, Грантоотримувачі продовжать отримувати підтримку у вигляді групових сесій, під час яких обговорюватимуться основні тенденції індустрії, а також індивідуальні сесії від EAVE з розробки та розвитку проєкту, на яких буде розглянуто стратегії щодо фінансування, копродукції, маркетингу, дистрибуції та фестивалів.

2.5 До участі в Програмі приймались наступні проєкти: 

 • Оригінальні повнометражні ігрові фільми, 

 • Оригінальні ігрові серіали (до 10 серій по 30-52 хв.), 

 • Документальні проєкти (фільми та серіали).

 

2.6 Оплата гранту здійснювалась  в гривнях по курсу міжбанку (після заключення договору про надання гранту) в безготівковій формі на банківський рахунок юридичної особи або фізичної-особи підприємця продюсера. 

2.7 Програма проводилась у наступні терміни:

 • З 11:00:00 28 липня 2022 року по 23:59:59 18 серпня 2022 року – прийом заявок від учасників; 

 • До 8 вересня 2022 року – оголошення Грантоотримувачів;

 • Вересень - жовтень 2022 року – серія ексклюзивних онлайн сесій з експертами міжнародної кіноіндустрії  для Грантоотримувачів;

 • 31 січня 2023 року - дедлайн закінчення розробки сценарію (з можливістю пролонгації)

 

2.8 Учасник Програми не передає Організатору чи третім особам жодних прав на сценарний проєкт, а Організатор, Netflix або будь-яка третя сторона в майбутньому жодним чином не перешкоджає використанню учасником свого проєкту в майбутньому.

2.9 Організатор не передавав Netflix деталі проєкту та персональні дані учасника Програми. Netflix передавалась тільки деперсоніфікована інформація про гендерний склад учасників Програми, їх вік та країну/регіон перебування.

2.10 Учасник Програми надав право Організатору використовувати в публічному просторі (на новинних ресурсах, сайтах, в соціальних мережах тощо) інформацію про проєкт, а саме короткий опис проєкту (синопсис), командні фото, цитати сказані будь-ким з команди учасника Програми тощо, що попередньо погоджено між Сторонами.

2.11 Учасник Програми мав надіслати Організатору готовий сценарій до 31 січня 2023 року, а також надавав право на переклад сценарію на англійську мову.

 

3. Вимоги до Учасників Програми

3.1 Учасники Програми мали бути громадянами України, які проживають в Україні або які вимушені були виїхати з України у 2022 році.

3.2 Громадяни України, які проживають у так званих “регіонах України з обмеженим доступом”, не мають права на участь в даній Програмі. «Регіон України з обмеженим доступом» означає території України, які перебувають під санкціями Сполучених Штатів.

3.3 Учасником Програми вважалась команда максимум з двох осіб, сценариста та продюсера. Продюсер мав представляти юридичну особу (ТОВ) або фізичну особу-підприємця (ФОП), які зареєстровані відповідно до чинного законодавства України та мали відповідні юридичні засади представляти проєкт. 

3.4 Грантові кошти, які були виплачені переможцям Програми були розподілені наступним чином: сума, яка становить не менше 75% коштів гранту, має бути перерахована сценаристу. Наприкінці Програми Учасник (юридична особа або фізична особа-підприємець продюсера) мав надати документ, що підтверджує оплату сценаристу, а саме договір зі сценаристом та документ-підтвердження з банку про перерахування йому гонорару. Це правило не поширювалось на документальні фільми: команда вирішувала, як найкраще розподілити Грант. Підтвердження розподілу коштів було додано до кінцевого звіту.

3.5 Щоб подати заявку, Учасники Програми мали бути старше 18 років. Заявки приймались без обмеження верхньої вікової межі, фізичних обмежень, раси, статі, релігії, сексуальної орієнтації чи країни перебування.

3.6 Учасникам Програми треба було мати необхідний досвід в якості продюсера або відповідно  сценариста (бути вказаним в титрах):

 • Принаймні одного ігрового повнометражного фільму чи серіалу або документального фільму, що пройшли відбір на кінофестиваль з історією існування не менше 5 років; та/або який було випущено в кінотеатрах, на національному телебаченні чи в цифровому форматі в Україні; 

 • Або двох короткометражних ігрових або документальних фільмів, принаймні один з яких був відібраний на кінофестиваль з історією існування 5 років і більше.

 

3.7 До проєкту, який брав участь у Програмі немає обмежень щодо жанрів і тем. Ми вітали проєкти, які сприятимуть розумінню глядачами життєвого досвіду українців та української культури в широкому сенсі.

3.8 Один сценарист міг подати максимум два проєкти з різними продюсерами, але експертною комісією могло бути відібрано лише один проєкт.

3.9 Один і той же продюсер міг брати участь в необмеженій кількості проєктів, але тільки два проєкти могли бути відібрані.

3.10 Обов'язкові матеріали подання - усі українською мовою:

 • Для фільмів: тритмент (5-10 сторінок);

 • Для серіалів: тритмент пілотної серії і синопсис арки повного сезону (1 сторінка) та опис персонажів (до 3 сторінок);

 • Для документальних проєктів: тритмент (3-5 сторінок).

3.11 Кандидати могли подавати заявки  на участь у Програмі “Грантова Програма: Розробка сценаріїв та ексклюзивні онлайн сесії з експертами міжнародної кіноіндустрії” від Української кіноакадемії у партнерстві з Netflix  або на стипендії House of Europe для кінематографістів у партнерстві з Netflix. Кандидати могли подати заявку на обидві Програми, але якщо їх обирали для участі в Програмі грантів на розвиток сценарію Української кіноакадемії, вони не мали права на стипендію House of Europe.

3.12 Учасники Програми під час участі у Програмі зобов’язувались дотримуватися вимог цього Регламенту та норм чинного законодавства України.

3.13 Беручи участь у Програмі, Учасник Програми погоджувався та підтверджував факт ознайомлення і повної згоди з цим Регламентом.

3.14 У випадку надання Учасником Програми недостовірних/некоректних даних для участі в Програмі, в тому числі щодо засобів зв’язку з таким Учасником Програми, такий Учасник Програми втрачав право на продовження участі у Програмі.

3.15 Організатор залишав за собою право відсторонити від участі в Програмі Учасників Програми, які порушили обов’язки, передбачені у цьому Регламенті.

3.16 Учасник Програми, що не виконував/неналежно виконував умови цього Регламенту, втрачав право на подальшу участь у Програмі.

4. Оцінка проектів

4.1 Для участі у Програмі необхідно було коректно заповнити аплікаційну форму та завантажити необхідні матеріали на сайті Організатора.

4.2 Експерти оцінювали проекти за такими критеріями матеріалів, поданих учасником до участі у Програмі:

 • Чіткість ідеї, історії, персонажів, їхніх мотивів і правил світу;

 • Можливість глядача ідентифікувати себе з історією, наявність загальнолюдських тем; 

 • Оригінальність, наявність тем, що спонукають до роздумів, багатовимірних персонажів, шарів для дослідження, перипетій та поворотів, підказок, які глядач може зібрати разом, а також певної розв’язки;

 • Рушійна сила героїв – сильні складні персонажі з чіткими, зрозумілими мотиваціями, які разом визначають напрямок драматичної арки/подорожі персонажів. Наявність нагальних питань, на які потрібно відповісти/викрити.

 • Ідея проєкту актуальна як для українського, так і для світового глядача сьогодні та в майбутньому;

 • Досвід і потенціал претендентів у виконанні подібних проєктів (продюсер, сценарист).

4.3 Якщо експерт був пов’язаний з проектом, він повинен був повідомити Організатора про цей конфлікт інтересів і не міг голосувати за вказаний проект.​

5. Конфіденційність

5.1 Інформація щодо поданого учасником Програми проєкту, а також будь-яка інформація про самого учасника вважається конфіденційною.

5.2 Сторони або їхні представники не мають права розголошувати конфіденційну інформацію сторін без письмової згоди на це іншої Сторони за винятком випадків, передбачених чинним законодавством України. Виняток становлять юристи (адвокати), бухгалтери, банкіри або радники з фінансових питань, найняті Сторонами, а також авторсько-правові (авторські), судові, державні й інші подібні компетентні організації, що беруть участь в розгляді будь-якого питання, пов'язаного з цим Регламентом.

5.3 У випадку завдання збитків у результаті розголошення конфіденційної інформації без згоди на те іншої Сторони винна Сторона зобов'язана була відшкодувати потерпілій Стороні всі пов'язані із цим фактичні збитки, підтверджені відповідними документами.

 

6. Інші умови Програми

6.1 Участь у Програмі автоматично означала факт ознайомлення та повну і безумовну згоду Учасника Програми з цим Регламентом. Порушення Учасником Програми або відмова Учасника Програми від належного виконання цього Регламенту вважалась відмовою Учасника від участі в Програмі, при цьому така особа не має права на одержання будь-якої компенсації від Організатора.

6.2 Беручи участь у Програмі, кожен Учасник тим самим підтверджуєвав свою згоду на передачу, збір, обробку і використання його персональних даних. Персональні дані Учасників Програми використовувалися виключно Організатором або уповноваженими ними особами з дотриманням необхідних заходів конфіденційності та виключно у зв’язку з проведенням Програми і не надавалися жодним третім особам для цілей, не пов’язаних із цією Програмою. Щодо всіх персональних даних, наданих Учасниками Програми, Організатором або уповноваженими ними особами було вживано заходів для забезпечення безпеки персональних даних у відповідності до Закону України «Про захист персональних даних».

6.3 Netflix не бере на себе ніяких зобовʼязань щодо проєктів, які брали участь у Програмі.

6.4 Щоб уникнути будь-яких сумнівів, Netflix не мав доступу та не брав участь в будь-якій оцінці матеріалів під час подання заявки або в кінці Програми.

6.5 Терміни, що використовуються в цьому Регламенті, стосуються виключно цієї Програми. У разі виникнення ситуації, що припускає неоднозначне тлумачення цього Регламенту, будь-яких спірних питань та/або питань, неврегульованих цим Регламентом, рішення ухвалюється Організатором.

6.6 Усі відносини, що стосувались проведення Програми, регулювались на основі чинного законодавства України. 

Регламент: Текст
bottom of page