top of page

Українська кіноакадемія у співпраці з Netflix, у 2022 році оголосила про проведення Програми “Грантова Програма: розробка сценаріїв та ексклюзивні онлайн сесії з експертами міжнародної кіноіндустрії” з метою допомоги українським творцям в Україні та по всьому світу, які постраждали або були переміщені через війну, з метою продовження та розвитку їх роботи.

Програма пропонувала:

 • 48 проєктів отримали по $15 000** на розробку сценарію свого проєкту, на команду зі сценариста та продюсера. В доповнення до Гранту наприкінці Програми Грантоотримувачі також отримали сценарії, перекладені англійською мовою. Цьому сприяла Українська кіноакадемія. 

 • Серію ексклюзивних онлайн сесій з експертами міжнародної кіноіндустрії.

 • На початку 2023 року учасникам Грантової програми було запропоновано додаткову фінансову підтримку у вигляді одноразового travel-гранту у розмірі $1000 США на команду (в гривневому еквіваленті),  щоб вони могли представити свої проєкти на міжнародних фестивалях і кіноринках.

 • Протягом 2023 року, Грантоотримувачі продовжать отримувати підтримку у вигляді групових сесій, під час яких обговорюватимуться основні тенденції індустрії, а також індивідуальні сесії від EAVE з розробки та розвитку проєкту, на яких буде розглянуто стратегії щодо фінансування, копродукції, маркетингу, дистрибуції та фестивалів.

 

До участі в Програмі приймались наступні проєкти: 

 • Оригінальні повнометражні ігрові фільми, 

 • Оригінальні ігрові серіали, 

 • Документальні проєкти (фільми та серіали).

Будь ласка, уважно ознайомтеся з вимогами до заявників в Регламенті Програми.

 

Ключові дедлайни програми:

 • З 11:00:00 28 липня 2022 року по 23:59:59 18 серпня 2022 року – прийом заявок від учасників; 

 • До 8 вересня 2022 року – оголошення переліку Грантоотримувачів

 • вересень - жовтень 2022 року – серія ексклюзивних онлайн сесій з експертами міжнародної кіноіндустрії  для Грантоотримувачів;

 • 31 січня 2023 року - дедлайн закінчення розробки сценарію для Грантоотримувачів.

 

Заявки Української кіноакадемії оцінювала команда провідних українських експертів: Наталія Стрибук (продюсерка), Олеся Лук’яненко (креативна продюсерка), Сергій Зленко (Національний представник України в Eurimages), Алік Шпилюк (Кіноексперт, арт-директор Української кіноакадемії), Олексій Гладушевський (продюсер, сценарист), Сергій Буковський (документаліст), Дар’я Бассель (продюсерка, директорка індустрійної  платформи Docudays UA), Аліна Горлова (режисерка і сценаристка) та Геннадій Кофман (продюсер, член Правління та Відбіркової Ради Docudays UA).

Один сценарист міг подати максимум два проєкти з різними продюсерами, але експертною комісією могло бути відібрано лише один проєкт. Один і той же продюсер міг брати участь в необмеженій кількості проєктів, але тільки два проєкти могли бути відібрані.

Умовами Програми дозволено було подавати заявки на участь у Програмі “Грантова Програма: розробка сценаріїв та ексклюзивні онлайн сесії з експертами міжнародної кіноіндустрії” від Української кіноакадемії у партнерстві з Netflix  або на стипендії House of Europe для кінематографістів у партнерстві з Netflix. Кандидати могли подати заявку на обидві програми, але якщо їх обрали для участі в Програмі грантів на розвиток сценарію Української кіноакадемії, вони не мали права на стипендію House of Europe.

**Оплата гранту здійснювалась в гривнях по курсу міжбанку 

Прийом проєктів завершено

Головна: Лид-форма
bottom of page