top of page

ЧЕРВОНЕ НА БІЛОМУ

повнометражний ігровий фільм


У найбільшій Тюрмі Народів головне навіть найстрашніший злочин робити щасливо і заплутано. Чорне називати білим, темряву - світлом, ув’язнення - освобождєнієм. Якщо докласти сил, можна усіх залякати, тобто, переконати. Або принаймні самому повірити, що робиш щось потрібне, благе, словом, соціалістичне. Стоячи по шию у чужій крові, головне, - блаженно усміхатись, і відрощувати густі вуса. Не дарма ж поняття «пропаганда» і «правда» починаються на одну й ту ж літеру.

Ірені не пощастило: у неї серйозний конкурент. День її народження зівпав з річницею окупації/«освобождєнія» земель Західної України совєтською владою 1939-41 років. Попри великий вибір розваг: мітинги, демонстрації, розвішування транспарантів з гаслом «рік щастя» і портретом великого вусатого Батька, організатора великих побєд, друзі Ірени все ж вирішують прийти до неї у гості - туди, де правда ще може бути сказаною і почутою. Поет, Фотограф і Святий Отець йдуть привітати свою подругу до редакції, але є нюанс: за ними слідує Вусатий Чоловік, що називає себе дружньо і просто: Друг. Цей «друг» перетворює свято на початок найбільшого жаху у житті Ірени: путівки до санаторія, точніше тюрми. Тюрми «Освобожденіє»!

Абсурд? Не для Друга. Він бачить, що Ірена носій українських традицій, а ще бачить...великосовєтські галюцинації від салати з цитриною, що приготувала Ірена. Тож проти неї розпочинають «діло цитрини».

Ірена лише хоче повернути собі власне життя, дім, друзів, чоловіка, сина, від яких її так братськи освободілі.

У нових шкіряних туфельках вона стоїть по щиколотку у крижаній воді в очікуванні дня коли їй хоча б пояснять що відбувається.

Попри події, що переживає кожен українець і весь світ разом з нами у останній рік, ми погано пам’ятаємо, що було 100 років назад. А саме тоді була написана методичка по послідовному знищенню української етнічності і заміни її на нову, зручну, совєтську людину.


 

КОМАНДА ПРОЄКТУ

ІРИНА ГРОМОЗДА, авторка сценарію

Закінчила Київський національний університет театру, кіно та телебачення ім.І.К.Карпенка-Карого, спеціальність: режисура кінотелебачення (майстерня Мерзлікіна Н.І.), 2010 рік

Авторські роботи:

«Дурочка», 2010 рік, короткометражний фільм

автор сценарію і режисер

- Приз в номінації «Кращий кіноочерк», кінофестиваль «Золоте Око»,

Грузія, 2010 рік

- Приз за «Оригінальне просторове рішення», кінофестиваль «Кінолев»,

Україна, 2010 рік

«На службі режиму. Ріфеншталь» документальний фільм

автор сценарію і режисер

показ відбувся на “5 каналі” 2 квітня 2011 року

«Дівчинка з сірниками», Short-film 2009, 35 mm

«Стіна», Short-film, 2008, 35 mm

«Як тебе звати?» документальний фільм

автор сценарію і режисер

фільм створено за замовленням UNICEF


Режисерські роботи:

«Пікнік» 2021 –телесеріал, 8 серій

«Любов матері» 2020 року - телесеріал, 4 серії

«Вірна подруга» 2020 року - телесеріал, 4 серії

«Схованки» 2019 - телесеріал, 8 серії

«Вір мені» 2018 - телесеріал, 4 серії

«Як тебе звати?» 2017 - документальний фільм, спільний проект UNICEF і FILM.UA

«Папа Ден» 2016 - телесеріал, 16 серій

«Чудо за розкладом» 2015 - телесеріал, 4 серії

«Гречанка» 2014 року - телесеріал, 60 серій


ОЛЕНА ЛАВРЕНЮК, продюсерка

Вища освіта: спеціальність “Міжнародні економічні відносини”, Львівський Національний Університет ім. Івана Франка. Проходила стажування за кордоном. Другу освіта: Київський Національний Університет Театру, Кіно і Телебачення іменi І. К. Карпенка-Карого. Перший продюсерський проект Олени - серіал «Кава з кардамоном» – екранізація роману Наталії Гурницької «Мелодія кави у тональності кардамону». Це 10-серійна костюмована історична драма, що розповідає пристрасну історію кохання одруженого польського шляхтича та молодої української дівчини. Серіал був знятий за підтримки Держкіно на замовлення Національного телеканалу «СТБ». Реліз серіалу відбувся на телеканалі СТБ в грудні 2021 року. Олена активно займається продюсерською та освітньою діяльністю в Україні та за її кордоном. Два рази ініціювала та продюсувала київські ворк-шопи голлівудської тренерки з акторської майстерності, власниці драматичної школи в Лос-Анджелесі та багатьох представництв по всьому світу Івани Чаббак.Окрім продюсерської діяльності Олена знімається в кіно та грає у театральних постановках.Comentários


bottom of page