top of page

ВІЙНА В ЧОРНОБИЛІ

документальний проєкт


24-го лютого 2022 року війська РФ увійшли на територію Чорнобильської зони відчуження та захопили Чорнобильську АЕС, місце однієї з найгірших атомних катастроф в історії людства. ЧАЕС перебувала під контролем окупантів до 31 березня 2022 року, коли, після поразки у битві за Київ, вони були змушені відступити на територію Білорусі. Дії окупантів на ЧАЕС були зафіксовані камерами спостереження, чиї записи було збережено працівниками станції, а також на численних відеозаписах, зроблених свідками цих подій. Робота з цими записами, а також з глибинними інтерв’ю свідків, стане основою сценарію фільму “Війна в Чорнобилі”.


Наш фільм ретельно відтворює історію цього військового злочину, щоб виявити його планетарний масштаб. Присутність російських військ у Чорнобилі створила масштабну загрозу нової атомної катастрофи, що могла значно перевершити трагедію 1986-го року. Військова окупація ЧАЕС не має прецедентів: російська армія стала першою в історії, що застосувала військову силу для захоплення атомної електростанції. Юристи та історики військових дій уже називають окупацію ЧАЕС військовим злочином нового типу, кваліфікуючи його як різновид ядерного тероризму.


Фільм побудовано на серії глибинних інтерв’ю з безпосередніми очевидцями російської окупації ЧАЕС: працівниками атомної станції; мешканцями міста Чорнобиль та самоселами Чорнобильської зони відчуження тощо. З їхніх свідчень, зіставлених із відеозаписами з їхніх мобільних телефонів, відео-матеріалами камер спостереження та нашими власними кіноспостереженнями з сучасної Зони, складатиметься мозаїчна реконструкція небаченого раніше військового злочину, який загрожував усьому людству. Фільм закликатиме до встановлення правосуддя та покарання винних у цьому злочині в Міжнародному кримінальному суді (свідчення очевидців, що стали основою цього сценарію, зібрані в співпраці з міжнародними юристами, що планують позов проти Російської Федерації за статтею “ядерний тероризм”).


 

КОМАНДА ПРОЄКТУ

ОЛЕКСІЙ РАДИНСЬКИЙ, автор сценарію

Кінорежисер, сценарист. Мешкає в Києві. Його повнометражний дебютний фільм “Нескінченність за Флоріаном” (2022) мав світову прем’єру на Роттердамському кінофестивалі, а також узяв участь у фестивалях Sheffield Doc Fest, Docs Against Gravity, Doc Aviv, Краківському міжнародному кінофестивалі тощо. Його короткометражні фільми брали участь у Міжнародному кінофестивалі в Оберхаузені, DOK Leipzig, Kurzfilmtage Winterthur та інших фестивалях, і були відзначені нагородами на Docudays, МКФ “Молодість”, Київському міжнародному фестивалі короткометражних фільмів тощо.


ЛЮБА КНОРОЗОК, продюсерка

Продюсерка ігрових та документальних фільмів. Серед останніх робіт – «Нескінченність за Флоріаном» (Україна - США) режисера Олексія Радинського, що мав світову прем'єру на міжнародному кінофестивалі в Роттердамі у 2022 році. Її фільм "Громадяни космосу" (США - Японія - Україна) мав прем'єру на Берлінале 2020-го року. Фільми, над якими вона пряцювали отримували ряд нагород на міжнародних кінофестивалях, зокрема на Docudays UA, Docs Against Gravity, та МКФ "Молодість". Також вона була продакшн-менеджеркою фільму "Донбас" Сергія Лозниці та лінійною продюсеркою фільму "Іній" Шарунаса Бартаса. Вона продюсує проекти для BBC World News та Європейської культурної фундації, Громадського ТБ , VICE News та багатьма іншими.Comments


bottom of page