БЛАЖЕННІ

Автор сценарію: Андрій Лисецький

Продюсер: Геннадій Кофман


Чотири самобутніх українці зі світу мистецтва несподівано потрапляють у світ війни. 24 лютого о п’ятій ранку, коли російські війська перетнули кордон України, їхнє життя кардинально змінилось. Перед ними постало важливе питання, яке в Європі не обговорювалось вже протягом кількох поколінь — яка роль митця під час війни? У фільмі чергуватимуться історії художників, кожен з яких шукає відповідь на це питання у власний спосіб.


Історія Данііла розповість про роботу з травмою. Герой родом з чудового приморського міста Маріуполь, і перші тижні війни провів у підвалі, рятуючись від безперервних обстрілів артилерії. Зрештою, йому вдалось евакуюватись до Києва, і тепер відгуки днів, проведених у бомбосховищі, знаходять місце у його зворушливих картинах. Увага буде приділена творчому процесу Данііла та його адаптації до нового міста.


Микита готувався до поїздки в резиденцію художників у Австрії, коли Росія напала на Україну. Свою місію він вбачає в донесенні історії війни до якомога більшого кола людей, демонструючи світу понівечені фрагменти індустріальних об’єктів. Разом із ним ми подорожуватимемо у пошуках предметів із розбомблених будівель для виставки в Музейному кварталі у Відні.


Михайло працює зі шматочками крихких предметів, витрачаючи години, аби знову зібрати їх докупи. Як от, наприклад, кришталева попільничка, що була розбита на сотні частин під час обстрілу. Ми побачимо як він дає тендітним речам друге життя. Саме через такий процес доведеться пройти українцям після війни, аби оговтатись від потрясінь.


Антон не міг уявити себе в мистецтві, коли розпочалась війна. Тож поміняв пензель реставратора на рушницю. До Нацгвардії він долучився в перші дні після вторгнення. Ми побачимо як він переводить подих між бойовими діями, а згодом повертається на передову, аби воювати далі, пліч-о-пліч зі своїм батьком, відомим художником.


Фільм делікатно розповідатиме історії боротьби та творчості, дозволяючи героям відкрити свій внутрішній світ і прорефлексувати над особистим вибором.

 

Команда проєкту

Андрій Лисецький, автор сценарію