top of page

БЕЗВІЧНИЙ ПОХІД

документальний проєкт


Документальне дослідження актуального явища сучасної української культури, на тлі війни проти українців, їхньої свободи, щастя їх дітей.


Це музичний фільм, що спостерігає за життям маніфестуючого композитора Антона Байбакова, котрий підіймає в мистецтві питання московської пропаганди. Антон наповнив передчуттям катастрофи пропагандистський документальний фільм Михайла Кауфмана, знятий в 1931 р. в тих регіонах України, де владою СРСР був штучно організований голод 1932-33 рр., що призвів до смерті мільйонів українців, у тому числі й героїв німої стрічки. Історія повторюється крізь час — ці ж регіони зараз окуповані й залиті кров‘ю, і московська пропаганда не вщухає.


Проєкт «Небувалий похід» стає актуальним, затребуваним і вирушає у гастрольну подорож. Новий тріп — джерело натхнення для Антона. Своїм спонтанним, але свідомим ставленням до життя, Антон сам уособлює протиставлення поняттю «пропаганда», як маніпуляція людьми. Після розлуки з дружиною, дитиною і друзями, після шоку від людських втрат, після періоду волонтерства і неможливості творити музику, Антон знаходить в собі сили перетравити все емоційне пекло війни й продовжувати видавати любов і красу музики у відповідному еквіваленті. Якими засобами він цього досягає? Що згорає в цій печі?


Це також портрет сучасної мистецької України, в якому розкриваються творчі та філософські настрої художників кризового сьогодення у країні, де з 2014 року триває війна.

 

КОМАНДА ПРОЄКТУ

ІРЕНА СТЕЦЕНКО, авторка проєкту

Ірена Стеценко закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого у 2000 році та майстерню кіно Сергія Буковського у 2017 році. Перш ніж створити свій дебютний фільм, пройшла у

звукорежисурі весь шлях пошуку себе, від організації телевізійного мовлення до виробництва музичних документальних фільмів і саундпродюсування музичних проектів. Її дебютний повнометражний документальний фільм «Рози. Фільм-кабаре» в березні 2021 року був представлений та отримав Спеціальну відзнаку Премії Андрія Матросова на DOCUDAYS UA, міжнародну прем’єру на Sheffield DocFest та фестивальний прокат за кордоном. Кінотеатральний прокат в Україні відбувся восени 2022 року.


ВІТАЛІЙ ШЕРЕМЕТЬЄВ, продюсер

Віталій Шереметьєв — продюсер із 25-річним досвідом роботи у кіно та рекламі, в виконавчий продюсер та генеральний директор ESSE Production House.

ФІЛЬМОГРАФІЯ:

- «Стоп-Земля» (х/ф, 2021), реж. Катерина Горностай (Berlinale Generation 14+, Crystal Bear Youth Jury Award);

- «Колапс. Як українці розвалили імперію зла» (2021), реж. Сергій Лисенко (док серіал для Громадського каналу України);

- «Байконур. Вторгнення» (д/ф, 2020), реж. Ангел Ангелов (Приз глядацьких симпатій Kharkiv meet Docs 2020, Спеціальна відзнака Artdocfest 2021);

- «Демон» (2020, д/ф), реж. Єгор Трояновський (Kharkiv MeetDocs Festival. Премія FIPRESCI за найкращий до фільм на Одеському Міжнародному Кінофестивалі 2020);

- «Парфенон» (2019, Литва-Україна-Франція),

реж. Мантас Кведаравічус (Селектед на Венеціанський міжнародний тиждень кінокритики ‘19);

- «Анна» (2019, 15’ Великобританія-Ізраїль), реж. Декель Беренсон (Шортліст: Каннський кінофестиваль, TIFF, BIFA, BAFTA);

- «Фаза» (2021, 20’) короткий метр Миколи Засєєва (Short shorts Film Festival & Asia, Токіо ‘22);

- «Цирк» (2019, 11’) реж. Максим Ксьонда (Номінант Київського МКФ (короткий метр);

- «Ізаокас» (2019, Литва-Україна), реж. Юргіс Матулявічюс
Comments


bottom of page